Вуаль-15ППОМ1 - навігаційно-обчислювальний комплекс (НОК)

Призначення:

 

Навігаційно-обчислювальний комплекс (НОК) призначений для забезпечення підготовки пуску ракет та висування ЗРК типу С-300 та БУК в заданий район з розрахунком зон виявлення/ураження засобів ЗРК та зон досяжності РСЗВ противника.

 

 

Основні технічні можливості :

НОК Вуаль-15ППОМ1 забезпечує вирішення наступних задач:

 • прийом і обробка сигналів навігаційних космічних апаратів (далі за текстом НКА) 184-канальних мультисистемним приймачем GPS/GLONASS/Galileo/BeiDou в діапазонах GPS L1C/A L2C, GLO L1OF L2OF, GAL E1B/C E5b, BDS B1I B2I, QZSS L1C/A L1S L2C;

 • автоматичне визначення навігаційних параметрів: поточних координат, дирекційного кута (напряму альфабудівельної осі), азимута істинного, кута місця;

 • розрахунок зон виявлення/ураження;

 • розрахунок зон досяжності РСЗВ противника;

 • нанесення на карту та збереження бойової обстановки відповідно до cтандартів NATO Standard APP-6D та USA Standard MIL-STD-2525D;

 • картографічна підтримка;

 • забезпечення навігації при висуванні в заданий район;

 • розрахунок координат фазового центру РПН;

 • розрахунок координат 221 блоку;

 • перерахунок координат у зону знаходження командного пункту;

 • контроль поточних параметрів НОК;

 • робота з мультисистемними космічними апаратами покращує стійкість системи до перешкод (спуфінгу та постійного глушіння).

 

Побудова зон виявлення/ураження

Визначення лінії візування (видимості) точок місцевості з візуалізацією рельєфу місцевості в заданому напрямі

Позначення при замовленні та в інших документах:

 

Вуаль-15ППОМ1-XХ, КЮГИ.467479.160-ХХ, де XХ – номер модифікації (01 – для застосування в ЗРК С-300 ПС, 04 - для застосування в ЗРК С-300 В, 05 - для застосування в ЗРК С-300 ПТ та БУК).

 

 

Можливість використання НОК Вуаль-15ППОМ1 в інших системах

 

1. Самохідна артилерія

НОК на самохідній артилерії покращує її навігаційні можливості, скорочує час прицілювання та збільшує точність ураження цілей за рахунок автоматичного визначення зони ураження.

Виріб Вуаль-15БК з антенами GPS визначають поточні координати об’єкту, кути: дирекційний, азимут істинний та місця стовбура гармати, а виріб Вуаль-15МТЛБ розраховує зону ураження цілі снарядом та візуалізує цю зону на карті місцевості з урахуванням її висот.

Місця встановлення антен GPS та основних компонентів НОК

Розрахункова зона ураження снарядом

 

2. Гвинтокрили Мі-8/Мі-24

НОК на гвинтокрилах Мі-8 та Мі-24 збільшує точність пусків ракет за наземними цілями та покращує навігаційні можливості гвинтокрилів. НОК автоматично розраховує зони ураження ракетами цілей на землі у точці знаходження гвинтокрила залежно від його положення у просторі.

Компоненти НОК Вуаль-15МТЛБ, Вуаль-15БК та Вуаль-15БЖ/12 розміщуються всередині гвинтокрила у зручному для їх використання місці. Виріб Вуаль-15БК з антенами GPS визначають поточні координати, кути курсу та тангажу об’єкту, а виріб Вуаль-15МТЛБ розраховує зону ураження ракетою та візуалізує зону на карті місцевості з урахуванням її висот.

Місця встановлення антен GPS

Розрахункова зона ураження ракетою

Контакти

адреса:

вулиця Марії Капніст, 8/4, Київ, Україна, 03057

 

 

тел./факс:

+380 44 371-65-81

e-mail:

aviarm@aviarm.com.ua